Koncepcja oddymiana

MS BRAND

Koncepcje oddymiana - wentylacja

Oferujemy pomoc w stworzeniu projektu skutecznego systemu oddymiania w garażach, budynkach mieszkalnych, użyteczności publicznej czy produkcyjno – magazynowych.

Wieloletnie doświadczenie naszych pracowników w tworzeniu koncepcji systemów oddymiania pozwala na dobranie parametrów i innych rozwiązań technicznych, na podstawie obowiązujących przepisów, norm i zasad wiedzy technicznej. Koncepcje mogą być zweryfikowane za pomocą symulacji komputerowych CFD, dzięki czemu projektant otrzymuje potwierdzenie skuteczności systemu.

Jak przebiega proces?

Na samym początku należy wybrać system oddymiania obiektu, mechaniczny lub grawitacyjny. Następnie ustalane są standardy, na których zostaną oparte rozwiązania systemu wentylacji np. w garażu podziemnym czy na klatce schodowej. Zgodnie z nimi wylicza się podstawowe parametry, takie jak wydajność oraz liczba i orientacyjne umieszczenie urządzeń wyciągu dymu lub nawiewu powietrza. Na tej podstawie sporządza się scenariusz pożaru, który opisuje działanie całego systemu oraz jego poszczególnych elementów. Dotyczy to detekcji, oddymiania, otworów powietrznych i stałych urządzeń gaśniczych. Zapraszamy do kontaktu!

oddymianie